Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy

Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Powrót

“Zakupy dla seniorów”

Data publikacji: 2021-02-10

Akcja “Zakupy dla Seniorów” adresowana jest do seniorów i osób z niepełnosprawnościami, mieszkających w Gminie Opalenica. Jej celem jest maksymalna ochrona tych mieszkańców przed koniecznością wychodzenia z domów czasie panującej pandemii.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach  niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Z “Zakupów” mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Gminie Opalenica i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe. Akcja zakłada maksymalnie dwukrotną pomoc w tygodniu związaną z zakupem produktów codziennego użytku.

Zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy pod numerem telefonu 61 44 77 280 lub 798  404 359 w terminie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.15 do 18.00.

Podczas rozmowy z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefony. Operator przekaże te informacje pracownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej, a ten telefonicznie skontaktuje się z osobą objętą usługą i zapyta o potrzeby. Dzięki tej rozmowie senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji.

Rozmowy telefoniczne będą podstawowym narzędziem kontaktu. Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą.

Uwaga: dla zapewnienia bezpieczeństwa każda usługa będzie miała swój unikatowy numer – do wyłącznej wiadomości seniora. Tym numerem będzie się posługiwał pracownik OPS. Żaden wolontariusz nie będzie pukał do domu seniora, jeśli starsza osoba nie zgłosi wcześniej przez telefon zapotrzebowania na usługę.

– Apeluję do seniorów, żeby uważali na próby oszustw – podkreśla Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc. – Pamiętajmy, że – podobnie jak w przypadku każdej z usług organizowanych przez miasto – to senior musi sam zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej. Proszę też wszystkich mieszkańców gminy o empatię. Pamiętajmy o starszych mieszkańcach naszego miasta, pomagajmy sobie nawzajem, pomagajmy sąsiadom.


Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...