Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy

Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów - wybierz podmenu:

Jesienne spotkanie

Data publikacji: 2020-10-08

Już tradycyjnie Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy korzystali z uroków kompleksu parkowo-pałacowego w Porażynie. Jesienna pogoda pozwoliła we wtorkowe przedpołudnie na aktywny wypoczynek przy gimnastyce i oczywiście muzyce, która jest już stałym elementem spotkań integracyjno-rekreacyjnychSeniorów. Biesiadowanie przy ognisku, stało się także okazją do pożegnania Walentyny Śniegurskiej, która przez wiele lat inspirowała i zachęcała naszych Seniorów do tworzenia sztuki, za co bardzo dziękujemy.
W zorganizowaniu spotkania zaangażowani byli instruktorzy Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów: Małgorzata Hanuszewska i Jan Ceyza.

Jesienne spotkanieJesienne spotkanieJesienne spotkanieJesienne spotkanie

Grzybobranie

Data publikacji: 2020-09-21

Grupa Seniorów z Domu Dziennego Pobytu, działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy spędziła czwartkowe przedpołudnie 17.09.2020 r. na grzybobraniu. Pogoda tego dnia była idealna na spacer na łonie natury. Kąkolewskie lasy przyjęły nas bardzo przyjaźnie - wróciliśmy z koszykami mniej lub bardziej obficie wypełnionymi grzybami. Słodki poczęstunek na świeżym powietrzu dopełnił całości. Uśmiechy gościły na twarzach Seniorów, z którymi
w drodze powrotnej do Opalenicy planowaliśmy już następne wspólne wydarzenia.

Monika Adamczewska

Grzybobranie

Spotkanie z Latem

Data publikacji: 2020-07-10

Lato, lato mieszka w drzewach , lato, lato w ptakach śpiewa. Słońcu każe odkryć twarz. Lato, lato jak się masz?
W środę 8 lipca 2020 r na terenie kompleksu parkowo-pałacowego w Porażynie odbyło plenerowe spotkanie integracyjne Seniorów z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy.
Po długim oczekiwaniu Seniorzy znowu mogli korzystać z uroków przyrody. Tradycyjnie już uczestnikom towarzyszyły zabawa i muzyka , która zawsze wywołuj uśmiech i radość .
Dobry nastrój wprowadziła muzyka i wspólne śpiewanie piosenek. Zabawy sprawnościowo- ruchowe sprawiły ,że seniorzy mogli się pośmiać i pożartować, na chwilę zapomnieć o rzeczywistości i znowu poczuć się młodziej. Uroczy zakątek w Porażynie jak co roku łączy nas w przyrodzie kwitnącą lipą, która porywa swoim magicznym zapachem i unosi w dal.

Tekst Walentyna Śniegurska

Spotkanie z LatemSpotkanie z LatemSpotkanie z LatemSpotkanie z LatemSpotkanie z LatemSpotkanie z Latem

Bal w stylu lat 20-tych

Data publikacji: 2020-03-02

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Najważniejszym elementem jest miła atmosfera i dobre towarzystwo.
Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy mieli okazję wspólnie zintegrować się z seniorami z okolicznych Domów na zabawie karnawałowej w Grodzisku Wlkp.

Czytaj całość publikacji "Bal w stylu lat 20-tych"

Bal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tychBal w stylu lat 20-tych

Wesołe Seniorki kończą karnawał

Data publikacji: 2020-03-02

Jeżeli mowa o Podkoziołku - to tylko w Nowym Tomyślu! Wspaniała impreza, którą corocznie organizuje Nowotomyski Ośrodek Kultury na stałe wpisała się w program wydarzeń niemal każdej grupy kochającej śpiew z powiatu nowotomyskiego. Tegoroczny - osiemnasty koncert pt.: Chóralny Podkoziołek odbył się 25 lutego 2020r. w nowotomyskiej sali widowiskowej. Zaprezentowało się kilkanaście zespołów śpiewaczych z regionu naszego powiatu.

Czytaj całość publikacji "Wesołe Seniorki kończą karnawał"

Wesołe Seniorki kończą karnawałWesołe Seniorki kończą karnawałWesołe Seniorki kończą karnawałWesołe Seniorki kończą karnawałWesołe Seniorki kończą karnawał

Cóż to był za bal...

Data publikacji: 2020-02-27

Bal Seniora corocznie rozpoczyna towarzyskie życie opalenickich seniorów. Tegoroczny odbył się dnia 20 lutego 2020r. Uczestniczyło w nim około 90 osób.
Uczestnicy w barwnych, karnawałowych strojach i z szampańskimi nastrojami znakomicie się bawili w sali wiejskiej w Wojnowicach. Wśród szeregu atrakcji oferowanych przez organizatorów znalazły się zabawy integracyjne, konkursy oraz wybór Królowej i Króla Balu. Ten zaszczytny tytuł przypadł w tym roku pani Sabinie Kuderemskiej oraz panu Alfredowi Szulcowi. Para królewska zdobyła serca jurorów, czyli wszystkich zgromadzonych na balu. Poza tańcem i swawolą nie zabrakło też zastawionych pysznymi daniami stołów. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był zaprzyjaźniony i doskonale znający gusta opalenickich seniorów - Krzysztof Borowiak. Muzyka był przednia, posiłek wyśmienity, towarzystwo doborowe - więc receptę na wspaniałą zabawę w stu procentach realizowano.

Czytaj całość publikacji "Cóż to był za bal..."

Cóż to był za bal...Cóż to był za bal...Cóż to był za bal...Cóż to był za bal...Cóż to był za bal...Cóż to był za bal...Cóż to był za bal...Cóż to był za bal...Cóż to był za bal...

Wernisaż Still Life

Data publikacji: 2020-02-26

Podczas wernisażu, który odbył się dnia 19 lutego 2020r. w holu Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy zaprezentowano zjawiskowe prace uczestniczek warsztatów plastycznych w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy. Martwa natura - bo taki był temat prac eksponowanych podczas wystawy - to niełatwy gatunek malarski, bowiem nie wszystkim malarzom udaje się odtworzyć rzeczywistość, w taki sposób aby ją ożywić.
Z całą stanowczością stwierdzić można, iż sztukę tę w pełni opanowały opalenickie malarki. Z dumną mogą spoglądać na efekt swoich zmagań z nowym wyzwaniem, gdyż spod ich pędzla wyszło wiele pięknych, barwnych obrazów.

Czytaj całość publikacji "Wernisaż Still Life"

Wernisaż Still LifeWernisaż Still LifeWernisaż Still LifeWernisaż Still LifeWernisaż Still LifeWernisaż Still LifeWernisaż Still LifeWernisaż Still LifeWernisaż Still LifeWernisaż Still Life

Opaleniccy seniorzy na igrzyskach w Zbąszyniu

Data publikacji: 2020-02-26

Dnia 11 lutego 2020r. odbyły się II Igrzyska Sportowe Seniorów. Dzienny Domu Senior - Wigor, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Urząd Miasta Zbąszyń zaprosili w swoje zbąszyńskie progi seniorów z bliższych i dalszych okolic Zbąszynia. Wśród około stuosobowej grupy uczestników znaleźli się też seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów z Opalenicy, którzy dumnie i walecznie reprezentowali w hali sportowej Zbąszynianka swoją gminę.

Czytaj całość publikacji "Opaleniccy seniorzy na igrzyskach w Zbąszyniu"

Opaleniccy seniorzy na igrzyskach w ZbąszyniuOpaleniccy seniorzy na igrzyskach w ZbąszyniuOpaleniccy seniorzy na igrzyskach w ZbąszyniuOpaleniccy seniorzy na igrzyskach w ZbąszyniuOpaleniccy seniorzy na igrzyskach w ZbąszyniuOpaleniccy seniorzy na igrzyskach w Zbąszyniu

Wigilijna wieczerza dla mieszkańców naszej gminy

Data publikacji: 2019-12-27

Przedświąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe. To chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. Tak też było w przypadku spotkania wigilijnego, na które Burmistrz Opalenicy wraz z Dyrektorem Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opalenicy zaprosili wszystkich bezdomnych, chorych i samotnych mieszkańców Gminy Opalenica. W ich intencji została odprawiona Msza Św. w kościele Św. Mateusza w Opalenicy. Następnie wszystkich uczestników przewieziono do sali wiejskiej w Wojnowicach, gdzie wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu.

Czytaj całość publikacji "Wigilijna wieczerza dla mieszkańców naszej gminy"

Wigilijna wieczerza dla mieszkańców naszej gminyWigilijna wieczerza dla mieszkańców naszej gminyWigilijna wieczerza dla mieszkańców naszej gminyWigilijna wieczerza dla mieszkańców naszej gminyWigilijna wieczerza dla mieszkańców naszej gminy

Prezentacja twórczości seniorów

Data publikacji: 2019-12-09

Jak żyjemy, co robimy i co lubimy - tymi słowami seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy zapraszali swoich przyjaciół i rodziny na spotkanie, podczas którego prezentowali swoje umiejętności plastyczne, teatralne, kulinarne i muzyczne.
Spotkanie odbyło się dnia 27 listopada 2019r. w auli Szkoły Podstawowej przy ulicy Farnej w Opalenicy. Wśród uczestników znaleźli się też zaproszeni goście: Burmistrz Opalenicy - Tomasz Szulc, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy - Grażyna Szulc, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy - Dorota Szuwalska-Kasprzak oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy.

Czytaj całość publikacji "Prezentacja twórczości seniorów"

Prezentacja twórczości seniorówPrezentacja twórczości seniorówPrezentacja twórczości seniorówPrezentacja twórczości seniorówPrezentacja twórczości seniorówPrezentacja twórczości seniorówPrezentacja twórczości seniorówPrezentacja twórczości seniorów

Wesołe Seniorki z deszczową piosenką

Data publikacji: 2019-10-21

Mottem muzycznym Koncertu na Srebrną Nutę była Deszczowa piosenka. Zatem zespoły śpiewacze z wielkopolskich domów seniora wyśpiewywały mniej lub bardziej znane piosenki nawiązujące do tematu. Wśród uczestników tegorocznego koncertu nie zabrakło Wesołych Seniorek z Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów z Opalenicy, które z dumą prezentowały swoje walory wokalne.
Podczas spotkania można było również podziwiać rękodzieła wykonane przez opalenickie malarki w ramach IV Senioralnego Pleneru Malarskiego - Chrzypsko Wielkie 2019, który odbył się w sierpniu 2019r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Sielawa w Chrzypsku Wielkim. Po części artystycznej spotkania na uczestników czekała pyszna strawa i zabawy integracyjne.
Koncert odbył się w sobotę 12 października 2019r, w hali sportowej w Grodzisku Wlkp. Realizowany był w ramach projektu: Naszym orężem pędzel i śpiew - Warsztaty Malarskie i Koncert na Srebrną Nutę 2019 współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


Iwona Tadyszak
Wesołe Seniorki z deszczową piosenkąWesołe Seniorki z deszczową piosenkąWesołe Seniorki z deszczową piosenkąWesołe Seniorki z deszczową piosenkąWesołe Seniorki z deszczową piosenkąWesołe Seniorki z deszczową piosenkąWesołe Seniorki z deszczową piosenką

Opaleniccy seniorzy na grzybobraniu

Data publikacji: 2019-10-15

Tej jesieni lasy są rajem dla grzybiarzy! Wystarczy krótka wizyta w lesie, aby wyjść z pełnymi koszami grzybów. Grzybobranie to zdrowa i przyjemna forma spędzania wolnego czasu, a tym przyjemniejsza, im więcej prawdziwków, podgrzybków, czy koźlarzy w koszyku.
Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy wybrali się na wycieczkę do okolicznych lasów w poszukiwaniu borowych owoców. Nikt nie wrócił zawiedziony, gdyż poza znalezionymi grzybami spędzili kilka godzin na łonie natury w przemiłym towarzystwie.
Wyjazd odbył się 9 października 2019r., organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.

Iwona Tadyszak
Opaleniccy seniorzy na grzybobraniuOpaleniccy seniorzy na grzybobraniuOpaleniccy seniorzy na grzybobraniuOpaleniccy seniorzy na grzybobraniuOpaleniccy seniorzy na grzybobraniu

Seniorzy w barwach jesieni

Data publikacji: 2019-10-02

Kto powiedział, że jesień to nie jest dobry czas na aktywność. Wręcz przeciwnie, kiedy dopada nas chandra, tak charakterystyczna dla tego okresu, ubierzmy się cieplej i wybierzmy się na spacer. Zapewne przechadzka wśród pięknych, kolorowych barw jesieni poprawi nam nastrój i samopoczucie.

Czytaj całość publikacji "Seniorzy w barwach jesieni "

Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni Seniorzy w barwach jesieni

Seniorzy na pikniku - na wesoło

Data publikacji: 2019-10-02

Liczna grupa seniorów z Domów Dziennego Pobytu dla Seniorów z Opalenicy, Grodziska Wlkp., Buku, Pniew, Zbąszynia oraz z Klubu Osiedlowego Seniora z Nowego Tomyśla, uczestniczyła w pikniku integracyjnym w Buku. Co roku bukowski we wrześniu, Dzienny Dom Pobytu Pogodna jesień zaprasza zaprzyjaźnionych seniorów na spotkanie integracyjne. Tym razem temat, jakże figlarny: Wesołe jest życie Seniora, sprowokował grupy teatralne do przygotowania witalnego pokazu swoich umiejętności. Spektakle, które wystawili pełne były humoru i finezji.
Spotkanie odbyło się w bukowskiej sali gimnastycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nasza opalenicka grupa teatralna Nigdy nie jest za późno zaprezentowała spektakl pt.: Panna młoda.


Iwona Tadyszak

Seniorzy na pikniku - na wesołoSeniorzy na pikniku - na wesołoSeniorzy na pikniku - na wesołoSeniorzy na pikniku - na wesołoSeniorzy na pikniku - na wesołoSeniorzy na pikniku - na wesołoSeniorzy na pikniku - na wesołoSeniorzy na pikniku - na wesoło

Letni turnus dla seniorów

Data publikacji: 2019-07-31

Wypoczynek często wiążemy z pokutującym stereotypem, że jeśli mamy lato, to jedziemy nad morze, a jak jest zima, to w góry. Lato może być dobrze wykorzystanym czasem na rozwijanie pasji, nawiązywanie nowych znajomości, naukę nowych umiejętności, zdobywanie wiedzy i wcale nie trzeba przemierzać setek kilometrów, żeby tego doświadczyć. Wszystkie te działania oferuje swoim podopiecznym Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opalenicy, organizując dla nich Letnie Turnusy dla Seniorów.

Czytaj całość publikacji "Letni turnus dla seniorów"

Letni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorówLetni turnus dla seniorów

Olimpiada seniorów

Data publikacji: 2019-05-16

Majowa środa rozpoczęła się bardzo aktywnie i radośnie dla seniorów. Ring na terenie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku wrzał od śpiewu i zabawy, bowiem około 200 seniorów z terenu gminy Opalenica, Grodziska Wielkopolskiego, Pniew, Buku i Storkov spotkało się tam, aby sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, pośpiewać i pogawędzić. To Biesiado-Olimpiada dla osób niepełnosprawnych i seniorów zgromadziła ich tam, tak licznie.

Czytaj całość publikacji "Olimpiada seniorów"

Olimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorówOlimpiada seniorów
Zobacz także: archiwum "Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów >> " (archiwum)...