Menu główne

link do Biuletynu Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin

266856

(od grudnia 2013)

Aktualności


wsteczWstecz

Wystawa „Magia lasu i wody”

2018-10-04

Świat jest piękny dzięki wielu rzeczom, ale najbardziej dzięki przyrodzie To ona ubogaca nasz świat zarówno pod względem estetycznym jak i zdrowotnym. Wspaniałe jest to, że możemy trochę jej piękna przenieść do naszych domów, biur, szkół.
W piątek 28 września 2018r. w salce Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych uczestniczek zajęć w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy. Wystawa zatytułowana „Magia lasu i wody” prezentuje wspaniałe dzieła, których motywem przewodnim jest przyroda. Każda z prac ma swój niepowtarzalny klimat i urok. Wśród grona licznie przybyłych miłośników sztuki znaleźli się Pan Tomasz Szulc Burmistrz Opalenicy, Pan Krzysztof Sadowski Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy oraz delegacje seniorów z zaprzyjaźnionych okolicznych domów dziennego pobytu. Podczas, tego uroczystego wydarzenia nie mogło też zabraknąć rodzin i przyjaciół artystek.

Warsztaty plastyczne w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy prowadzone są od 2004 roku. Na przestrzeni tych kilkunastu lat powstało mnóstwo interesujących dzieł wykonanych różnymi technikami. Obecnie w zajęciach prowadzonych przez Walentynę Śniegurską uczestniczy 9 seniorek. Każda z nich ma swój niepowtarzalny styl i ogromny talent. Patrząc na ich dorobek artystyczny na myśl nasuwają się słowa filozofa Artura Schopenhauera „Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli”. Tak więc z czystą przyjemnością podziwialiśmy dojrzałe dzieła dojrzałych artystek, z których biła magia lasów i wody. Tych, którzy jeszcze tej wystawy nie widzieli serdecznie zapraszamy. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 28 września do 21 października 2018 r. w salce Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy.

Iwona Tadyszak

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji