Menu główne

link do Biuletynu Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin

258453

(od grudnia 2013)

Aktualności


wsteczWstecz

Realizacja projektu „Słoneczna Akademia Bez Barier”- c.d.

2018-11-23

Realizatorami projektu są dwa stowarzyszenia : Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II oraz Grodziskie Stowarzyszenie „ Amazonki”. Projekt został objęty honorowym patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Kontynuacja projektu „Słoneczna Akademia Bez Barier” daje dużo pozytywnych emocji, integruje uczestników zadań. Projekt jest dynamiczny. W październiku 2018 roku beneficjenci projektu rekrutujący się spośród GCPŚ, GSUTW oraz Grodziskiego Stowarzyszenia „ Amazonki” uczestniczyli w wycieczce do Sierakowa. Grupa pod okiem instruktora nordick wolking aktywnie skorzystała z walorów przepięknych terenów leśnych nad jeziorem oraz słonecznej aury. W październiku projekt umożliwił tym samym grupom rozgrywki w kręgle ,które odbyły się w Hotelu INTER GROKLIN na Sali bowlingu . Wspólna zabawa okazała się nie tylko formą rywalizacji, ale możliwością integracji. Na terenie GCPŚ dla beneficjentów projektu jest realizowana gimnastyka ogólnie usprawniająca z wykorzystaniem piłek fitness. Gimnastykę prowadzi rehabilitant, który poprzez odpowiedni dobór ćwiczeń podnosi sprawność fizyczną uczestników. Kolejną aktywną formą integracji poprzez ruch okazał się realizowany od października 2018 taniec z elementami gimnastyki. W warsztatach uczestniczą członkowie WTZ , seniorzy z DDP Buk, DDP Opalenica, SGUTW , GCPŚ , Grodziskiego Stowarzyszenia „ Amazonki. Uczestnicy zajęć z entuzjazmem przygotowują się do pokazu warsztatowego chcą jak najlepiej zaprezentować się podczas uroczystości zakończenia projektu. Te same grupy w listopadzie uczestniczyły w warsztatach artystycznych z mozaiki szklanej. Prace uczestników zostaną wyeksponowane na wystawie plastycznej towarzyszącej uroczystości zakończenia projektu. Kolejną atrakcją dla beneficjentów projektu był wyjazd do Wolsztyna na zajęcia z aqua aerobiku . Relaks na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie oraz gimnastyka zachęciły grupę do podjęcia gorącej dyskusji związanej z kontynuacją tej formy aktywności.

Wszyscy uczestnicy projektu przygotowują się już do uroczystego podsumowania projektu. Uroczystość obejmuje przegląd teatralny, w którym weźmie udział 8 grup zaproszonych do projektu (6 DDP, SGUTW oraz WTZ) ; konkurs plastyczny, do którego zaproszono 9 grup (Grodziskie Stowarzyszenie „ Amazonki”, 6 DDP, SGUTW oraz WTZ) ; wystawę plastyczną z mozaiki szklanej przygotowaną przez uczestników projektu z 3 miejscowości oraz przedstawienie filmu amatorskiego pokazującego całości projektu. Film ma zatrzymać ważne chwile dla uczestników projektu oraz ma pokazać w ramach dobrych praktyk zasadność tego rodzaju działań. Zespoły teatralne przygotowują się do przeglądu w swoich miejscowościach. Przegląd poprowadzi zespół teatralny działający przy GCPŚ w Grodzisku Wielkopolskim „PROMETEUSZ” .

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji