Menu główne

link do Biuletynu Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin

258450

(od grudnia 2013)

Aktualności


wsteczWstecz

Prezentacja twórczości seniorów

2018-12-04

„Widziani oczami innych” - właśnie takie motto przyświecało spotkaniu seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Opalenicy, które odbyło się dnia 29 listopada 2018r. w sali widowiskowej w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy. Intencją tegoż spotkania było, aby ich najbliżsi – rodzina, przyjaciele, znajomi mogli zobaczyć czym się pasjonują, z czym się zmagają i co - mówiąc młodzieżowo- ich „kręci”.

Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy od poniedziałku do piątku tętni życiem. Seniorzy spotykają się tam na zajęciach i warsztatach z aktywności manualnej, czy fizycznej, gdzie z wytrwałością i cierpliwością pod okiem instruktorów tworzą ciekawe dzieła. Licznie uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych, podczas których poprawiają swoją sprawność fizyczną i ruchową. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się warsztaty twórcze, kulinarne oraz spotkania edukacyjne i pogadanki z różnych dziedzin. Z dużym zapałem seniorzy biorą udział w plenerowych wyjazdach integracyjnych, balach, turnusach, wycieczkach krajoznawczych. Utrzymują też zaprzyjaźnione kontakty z seniorami z okolicznych Domów Dziennego Pobytu, z którymi spotykają się kilka razy w roku. Prezentują również swoją działalność na przeglądach, festynach, spotkaniach okolicznościowych.
Podczas czwartkowego spotkania „Widziani oczami innych” mogliśmy posłuchać, posmakować i ogląddać efekty ich trudów i aktywnej twórczości. Wszystkie grupy zaprezentowały to, co doskonalą podczas zajęć i z czego mogą być naprawdę dumne. Grupa teatralna „Nigdy nie jest za późno” wystawiła wspaniały spektakl pt.: ”Tato ,mamo to mój chłopak”, do którego scenariusz w gwarze poznańskiej napisała pani Lidia Wachońska. Wesołe Seniorki wyśpiewały patriotyczny i biesiadny repertuar, pokazując tym samym, że w każdej nucie sprawdzają się wspaniale. Degustowano także dania przygotowane w ramach warsztatów kulinarnych oraz podziwiano zjawiskowe prace ręczne i malarskie wykonane na warsztatach twórczych i plastycznych.
Wśród licznie zgromadzonych uczestników znaleźli się też goście: Burmistrz Opalenicy Pan Tomasz Szulc oraz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy Pan Krzysztof Sadowski. Życzliwe i miłe słowa uznania z ust naszego włodarza pod adresem opalenickich seniorów, to dla nich wielkie wyróżnienie i ogromna radość.
Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyło ok. 50 seniorów był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.

Iwona Tadyszak

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji