Menu główne

link do Biuletynu Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin

258442

(od grudnia 2013)

Aktualności


wsteczWstecz

Wigilijna wieczerza dla mieszkańców naszej gminy

2018-12-19

Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taka właśnie rodzinna aura panowała podczas spotkania opłatkowego, które po raz kolejny Burmistrzowie Opalenicy Panowie Tomasz Szulc i Paweł Jakubowski wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy Panią Dorotą Szuwalską-Kasprzak zorganizowali dla bezdomnych, chorych i samotnych mieszkańców gminy Opalenica. Wśród gości nie zabrakło też osób na co dzień związanych z życiem społecznym i kulturalnym naszej gminy - Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy Pana Krzysztofa Sadowskiego oraz członków Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się Mszą Św. odprawioną w kościele Św. Józefa w Opalenicy, następnie w sali wiejskiej w Wojnowicach w samo południe odbyła się wieczerza wigilijna. Organizatorzy zadbali o to, aby spotkanie miało swój niepowtarzalny, świąteczny charakter. Wikariusz ks. Piotr Majchrzak odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, po czym wszyscy zgromadzeni, stojąc przed sobą z opłatkiem w ręce i uśmiechem na twarzy przekazywali sobie życzenia wiary, nadziei i miłości. Nie zabrakło też kolędowania przy akompaniamencie akordeonu oraz upominków od Św. Mikołaja.
Ciepłe słowa uznania należą się tym, którzy zadbali o bogactwo stołu, bowiem wyśmienite, tradycyjne bożonarodzeniowe specjały wypełniały stoły po brzegi.
Dzięki takiej inicjatywie zebrani na sali goście mogli porozmawiać z życzliwymi osobami, podzielić się swoimi przemyśleniami i poczęstować się pysznościami przygotowanymi specjalnie na tę wyjątkową uroczystość. W końcu „zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie" – matka Teresa z Kalkuty.
Spotkanie zgromadziło około 60 osób, odbyło się dnia 14 grudnia 2018r.


Iwona Tadyszak

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji