Menu główne

link do Biuletynu Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin

258433

(od grudnia 2013)

Aktualności


wsteczWstecz

Szampańska zabawa seniorów

2019-02-22

Karnawał to czas balów i zabaw, który trwa do Środy Popielcowej. Niegdyś czas ten pełen był zwyczajów - barwnych korowodów, zabaw przebierańców, biesiad ze staropolskimi potrawami. Porównując dawny karnawał i obecny znajdujemy jeden wspólny mianownik – szampańska zabawa.
W takiej właśnie atmosferze bawiło się 80 seniorów z Gminy Opalenica na corocznym Balu Seniora. Imprezę rozpoczęli Burmistrz Opalenicy pan Tomasz Szulc wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Opalenicy Panią Dorotą Szuwalską - Kasprzak. Uczestnicy na zabawę przybyli ze znakomitymi nastrojami i w przepięknych karnawałowych strojach. Zabawa była przednia, o czym świadczył nieustannie zapełniony parkiet. Każdy uczestnik przy wejściu na salę ustrojony został w koniczynkę, która jak się okazało, stanowiła głos w wyborze Króla i Królowej Balu. Ową koniczynkę należało w czasie balu przypiąć jednej osobie. Para, która uzbierała ich najwięcej została ukoronowana i obdarowana zaszczytnym tytułem. W tym roku Królową Balu została pani Krystyna Szarawaga, natomiast Królem pan Bronisław Bręk. Poza tańcem i swawolą nie zabrakło też suto zastawionych stołów. Pyszne specjały przygotowali: Pani Maria Kandulska z Wojnowic oraz Państwo Irena i Jacek Kaźmierczak z Urbanowa Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Krzysiek Borowiak, który od kilku lat towarzyszy naszym seniorom podczas różnego rodzaju spotkań towarzyskich.
Organizatorem balu, który odbył się dnia 20 lutego 2019r. w sali wiejskiej w Wojnowicach był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy wraz z Rejonowym Oddziałem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy.

Bale dla seniorów i osób niepełnosprawnych są formą integracji społecznej. Dzięki takim imprezom stwarza się im możliwość unikania osamotnienia oraz wzbogaca się ich życie emocjonalne i towarzyskie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu za udział i miłą atmosferę, jaką stworzyli podczas zabawy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych partnerów i sponsorów bez których bal nie miałby tak wspaniałej oprawy:
Gmina Opalenica, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Krzysztof Borowiak, pani Maria Kańdulska, Firma Woolstar, Drogeria i Perfumeria Iwona Batura, Cukiernia Jacek i Irena Kaźmierczak Urbanowo, P.G.K. i M. Komopal Opalenica, Sklep „Viva”, sklep „U Róży”, Hortulus Sklep Zielarsko-medyczny, Straburzyńska W.W., sklep galanteryjny Anna Szymkowiak, księgarnia Karo, Galenus K. Cecuła, M. Kaczmarek Sp. J. Opalenica, sklep odzieżowy Teresa Dziurla, Wiesława Wojda, Bartosz Remplewicz, Nordzucker S.A.


Iwona Tadyszak

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji