Menu główne

link do Biuletynu Informacji Publicznej

Aktualności


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

Olimpiada seniorów

2019-05-16

Majowa środa rozpoczęła się bardzo aktywnie i radośnie dla seniorów. „Ring” na terenie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku wrzał od śpiewu i zabawy, bowiem około 200 seniorów z terenu gminy Opalenica, Grodziska Wielkopolskiego, Pniew, Buku i Storkov spotkało się tam, aby sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, pośpiewać i pogawędzić. To Biesiado-Olimpiada dla osób niepełnosprawnych i seniorów zgromadziła ich tam, tak licznie.

Spotkanie zorganizowane po raz piętnasty, połączyło ze sobą dwa aspekty: sportowy i rekreacyjny. Seniorzy mogli wziąć udział w ośmiu konkurencjach sportowych dostosowanych do ich wieku i sprawności. Wszystkie dyscypliny odbywały się jednocześnie i każdy uczestnik mógł wziąć w nich udział. Najlepsi i najsprawniejsi zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Nieocenioną pomoc zaoferowała młodzież opalenickiego Zespołu Szkół, która czuwała nad poprawnością i sprawnością przebiegu zmagań sportowych. Konkurencje oceniane były głównie za precyzyjność i czas ich wykonania, ale organizatorzy przygotowali je bardziej z przymrużeniem oka. Intencją była bowiem dobra zabawa, a nie rywalizacja.
Po wysiłku fizycznym, każdy uczestnik posilił się sytym, ciepłym obiadem oraz napojami. Tym uczestnikom, którym starczyło sił zaproponowano udział w zabawach i grach integracyjnych.
Po czterech intensywnie spędzonych godzinach, seniorzy pełni pozytywnych wrażeń powrócili do domów.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy wraz z Zarządem Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrzowie Opalenicy Panowie Tomasz Szulc i Paweł Jakubowski, a także Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Wlkp Pan Wiesław Kasprzak. Projekt „Biesiado - olimpiada dla osób niepełnosprawnych i seniorów” zrealizowano dzięki współfinansowaniu z budżetu Powiatu Nowotomyskiego.
Partnerami imprezy, dzięki którym seniorzy wspaniale spędzili czas byli: Gmina Opalenica, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy, Wielkopolski Ośrodek doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Sklep Studio Terespotockie, Zespół Szkół w Opalenicy, Cukiernia Jacek i Irena Kaźmierczak Urbanowo, Restauracja Kamienica Opalenica.

Konkurencje sportowe podczas olimpiady: rzuty piłkami do kosza, slalom z kijem do mini hokeja i piłeczką, podbijanie lotki paletką badmintonową, slalom z piłką nożną, slalom na hulajnodze, zbijanie kręgli, rzut rzutkami do tarczy, sadzenie i zbieranie kwiatków.

Iwona Tadyszak

Dołączona galeria:

Olimpiada seniorów (1)Olimpiada seniorów (2)Olimpiada seniorów (3)Olimpiada seniorów (4)Olimpiada seniorów (5)Olimpiada seniorów (6)Olimpiada seniorów (7)Olimpiada seniorów (8)Olimpiada seniorów (9)Olimpiada seniorów (10)Olimpiada seniorów (11)


    wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji