Menu główne

link do Biuletynu Informacji Publicznej

Aktualności


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

Kolonie świetlicowe w Karkonoszach

2019-08-06

Spacery i przygoda, do tego dodać jeszcze cudowne krajobrazy oraz doborowe towarzystwo – a przepis na udany wypoczynek gotowy! Właśnie w ten sposób wypoczywało 45 dzieci ze świetlic środowiskowych z Opalenicy, Wojnowic, Jastrzębnik, Rudnik i Daków Mokrych na kolonii w Karkonoszach.

Koloniści nocowali w Zajeździe „Victoria” w Kowarach, gdzie do dyspozycji mieli całą infrastrukturę ośrodka z boiskami, sprzętem do gier i salą do zajęć. Każdy dzień wypełniony był atrakcjami od rana do wieczora, tak aby nikt nie mógł narzekać na nudę. Koloniści zwiedzili karkonoski Karpacz, Kowary i Szklarską Porębę. Spacerowali pomiędzy skałami po cudownym, czeskim Adrspackim Skalnym Mieście. Ciekawymi miejscami, które także obejrzeli nasi milusińscy to zamek Chojniki oraz miejscowość Cieplice - Zdrój z pijalnią wód i pięknym Parkiem Zdrojowym. Poza wycieczkami młodzi wczasowicze uczestniczyli w zabawach i konkursach kolonijnych. Podczas całego pobytu aura dopisywała więc cały, bogaty program rekreacyjno - kulturalny został zrealizowany. Poza walorami turystycznymi i rekreacyjnymi, podczas kolonii prowadzone były też zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień.
Turnus rozpoczął się 22 a zakończył 26 lipca 2019r. Każdemu koloniści pozostało w myślach i sercu mnóstwo wrażeń, zdobyli wiele nowych doświadczeń i nawiązali zażyłych przyjaźni.
Pobyt podopiecznym świetlic środowiskowych zorganizowała firma „Wojdyło Travel” z Konina, a sfinansował Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.

Iwona Tadyszak

Dołączona galeria:

Kolonie świetlicowe w Karkonoszach (1)Kolonie świetlicowe w Karkonoszach (2)Kolonie świetlicowe w Karkonoszach (3)Kolonie świetlicowe w Karkonoszach (4)Kolonie świetlicowe w Karkonoszach (5)


    wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

    przejdź do góry...

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. ul. Wyzwolenia 27, 64-330 Opalenica, tel. (61)44-77-280

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji